Inhalácie YABRO

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou dýchacích ciest, vypĺňa priestory medzi bunkami a nachádza sa aj na povrchu slizníc. Zabezpečuje nám správne zvlhčenie sliznice, zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť voči vírusovým aj bakteriálnym infekciám, zlepšuje hojenie poranení a poškodení hlasiviek. Podaním kyseliny hyalurónovej vo forme inhalácií sa ovplyvňujú horné aj dolné dýchacie cesty (od nosa až po pľúca).

Ako a komu pomôže Yabro®?

  1. pri pocite suchosti sliznice (napr. akútny alebo chronický zápal)
  2. pri opakovaných infekciách horných alebo dolných dýchacích ciest (vytvára tenkú vrstvu na povrchu sliznice, čím ju chráni pred bakteriálnou infekciou)
  3. Znížte počet vyfajčených cigariet.
  4. zachrípnutie, problémy s hlasivkami (ľudia, ktorí musia veľa rozprávať v práci veľmi namáhajú svoje hlasivky a postupne u nich dochádza ku vzniku mikrotrhlín na ich povrchu. Inhaláciou kyseliny hyalurónovou sa vytvára na povrchu hlasiviek tenká ochranná vrstva. Tým sa zlepšuje funkcia hlasiviek, vypĺňajú sa priestory v mikrotrhlinkách a podporuje ich rýchlejšie zahojenie.)
  5. Dlhotrvajúci kašeľ, či už suchý alebo vlhký (Kyselina hyalurónová pri vlhkom kašli podporuje tzv. mukociliárny transport, čiže prirodzený čistiaci mechanizmus v pľúcach, vďaka ktorému sa hlien ľahšie odstraňuje von z tela a pri suchom kašli zvlhčuje vysušenú a podráždenú sliznicu dýchacích ciest).


Vďaka schopnosti kyseliny hyalurónovej urýchľovať hojenie poranení, je Yabro® vhodné aj po operačných zákrokoch, napr. v prinosových dutinách.

V jednej kúre sa doporučuje séria 3-5 inhalácií na zlepšenie stavu pacienta. Samotná inhalácia je hradená zo zdravotného poistenia, za podanie liečiva si pacient pripláca 0,5 eura.