Infúzna liečba vysokodávkovaným vitamínom C

Infúzna liečba vitamínom C je určená k podpore mnohých ochorení (napr. recidivujúcich infekcií, alergií, artritídy, aterosklerózy, onkologických ochorení), ale taktiež stavov vyčerpanosti a syndróme vyhorenia. Tiež prispieva k lepšej znášanlivosti protinádorovej liečby.

Pre koho je vhodná aplikácia infúznej terapie vitamínom C?

  1. Psychický alebo fyzický stres (včítane športovania)
  2. Opakované infekcie (bakteriálne alebo vírusové)
  3. Alergie, astma bronchiale
  4. Degeneratívne ochorenia kĺbov (artrózy)
  5. Autoimúnne ochoreia (reumatoidná artritída, Crohnova choroba, ...)
  6. V období rekonvalescencie napr. po operačných výkonoch (na zlepšenie hojenia rán)
  7. Nádorové ochorenia

Prečo nestačí podávať vitamín C ústami?.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi v tenkom čreve. Črevo nie je schopné naraz vstrebať viac ako 200mg. Ak sa telo nachádza v akomkoľvek nerovnovážnom stave (napr. akútny respiroinfekt), mnohonásobne rastie potreba vitamínu C v plazme. Dostatočná koncentrácia sa však dá dosiahnuť jedine priamym podaním vitamínu C do krvi. Vitamínom C nie je možné sa predávkovať. Telo si vezme toľko, koľko podľa svojich aktuálnych potrieb vyžaduje a zvyšok vylúči.

Pred podávaním vysokých dávok vitamínu C v infúziách je dôležité vedieť, či má pacient dobrú funkciu obličiek a prípravok by nemali dostávať ani pacienti s problémami metabolizmu železa a jeho ukladaním v organizme (talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia).


Cena aplikácie.

Celková cena jednej infúzie 7,5g vitamínu C je 10 eur. Zahŕňa liečivo, ktoré nie je hradené zo zdravotného poistenia, infúzny roztok, set k infúzii, spotrebný materiál, samotnú aplikáciu.